2019. október 28., hétfő

Ritkaság!Szép nagy retro acélautomata Certina New Art óra az 1970-évekből Rios bőrszíjjal Cal:25-651 - Jelenlegi ára: 32


Történet:
A Certina órák legendája a XIX. Század végéig nyúlik vissza. A festői szépségű Jura hegység lábánál elterülő kisvárosból Grenchen-ből indul történetünk.
Adolf Kurth testvérével Alfred-al 1888-ban nyitották meg első alkatrész gyártó manufaktúrájukat családi házukhoz csatolt kis melléképületben, ahol az alapítók három társukkal saját kezűleg készítették el szerkezeteiket. Néhány év leforgása alatt a fantasztikus üzleti érzékkel megáldott Kurth fivérek hatalmas sikereket mondhattak magukénak. 1906-ra elérték, hogy az általuk komponált órában a saját szerkezetük ketyegett. Az alapítók órájuknak védjegyként a Grana nevet adták, mely szülővárosuk latin nevének (Granacus) rövidített formája. Az első Grana márkanéven készült modelleket elsődlegesen a hölgyeknek szánták, mivel az idő tájt a férfiak kategorikusan elutasították a karóra viselésének ideáját. A két alapító mindezekre fittyet hányva tovább folytatta a karórák gyártását és az idő őket igazolta. Különleges művészi gonddal kreált óráikat az 1906-os Miláni vásáron is elismerték és aranyéremmel jutalmazták őket. Később 1910-ben Brüsszelben és négy évvel később Bernben a Kurt Fréres gyár két további díjat nyert el.
Alfred Kurth bizakodva nézett a jövőbe, de nem sejthette, hogy ez elkövetkező időszak nem a fejlődésről, hanem inkább a pusztulásról fog szólni. Az első világháború időszakában nehéz volt újításokkal előrukkolni, de a folyamatos fejlesztések meghozták gyümölcsüket. A világháború utáni békeidőszakban, 1936-ban jelent meg korszakalkotó megoldásaival a Grana új típusa, mely egy kezdetleges ? digitális? óra volt. Az időt nem klasszikus mutatók, hanem forgó tárcsára vésett számok mutatták, a mozgatásról természetesen egy mechanikus szerkezet gondoskodott. Az 1930-as évek végén a Grana nagy népszerűségnek örvendhetett és messziföldön híressé vált megbízhatósága. A gyár fönnállásának 50. évfordulóját nagy sikerek közepette, ünnepelte 250 dolgozójával együtt. A vezetőség elgondolkodott egy új márkanév bevezetésén, s 1938-tól órájuk már Certina néven folytatta szárnyalását. A névváltoztatásra azért volt szükség, mert termékük nem maradt az országhatárok között, átlépte azokat, s így egy minden nyelven könnyen kiejthető márkanevet kreáltak. A siker ezúttal sem maradt el. A Kurth fivérek tehetségét bizonyítja, hogy a gyár a 60-dik születésnapját már 350 alkalmazottal ünnepelhette, számos országba is exportált, és eladási mutatóik meredeken íveltek felfelé. Az első leányvállalatukat Németországban alapították meg az egyre nagyobb igény kielégítése érdekében. A Kurth fivérek gyárában, az 1950-es évektől legnagyobb mennyiségben Certina órákat gyártottak, a Grana márkanév fokozatosan megszűnt, így a mérnökök végre minden energiájukkal a Certina órák tervezésére összpontosíthattak. Az ötvenes évek közepére a Certina a világ egyik legmodernebb óragyárává nőtte ki magát. Naponta 1000 darab órát gyártottak, és az egyik legkeresettebb márka lett a piacon, így versenyeztethette partnereit.
A gyár vezetésébe időközben bekapcsolódó Hans és Edwin Kurth felállítottak egy minőségi mércét, és ezt prezentálva létrehoztak egy gyönyörű boltot, mely etalon lehetett minden Certina értékesítő számára.
A gyár rohamléptekkel kezdett neki a fejlesztésnek és ennek eredményeképp 1959-ben bemutatták DS (Dupla Biztonság) rendszerüket. Az alap koncepció az volt, hogy időmérőik extrém körülmények között is megőrizzék megbízhatóságukat.
Az ötletet egy egyszerű tény szolgáltatta, miszerint a kor automata órái ellenálltak ugyan az ütésnek, de nagyon csekély mértékben. A teszteléseknél általában 1, 8 - 2, 2 m magasságból ejtették le őket, míg a Certina órái akár 6m magasságból leejtve sem szűntek meg működni, illetve a 20 atmoszféra túlnyomást is elviselték.
A DS órák elkísérték a Svájci csapatot a Himalájába, és bizonyítottak, kiállták a megpróbáltatásokat. A Certinát ennek köszönhetően a világ legmegbízhatóbb órái közt emlegették.
Egyik legnépszerűbb modellje a Blue Ribbon nevet kapta az első transzatlanti átkelésről, melyet gőzhajóval tettek meg 1961-ben. E modell jellegzetessége egyedülállóan lapos automata szerkezete volt. Az 1960-as évek végén a Sealab-II kísérletekben az Amerikai tengerészettel működött együtt a gyár, és olyan neves kutatók viselték büszkén modelljeiket, mint a Norvég Sem Jacobsen vagy az űrhajós Carpenter. A Certina újonnan 1970-ben kifejlesztett modellje a DS-3 megbízható partnernek bizonyult a Karib-tengeri NASA kísérletekben, és tovább erősítette a márka egyébként is nagy hírnevét.
Az események óriási sebességgel követték egymást és a fejlődés megállíthatatlannak tűnt. A Japán Mounteverest expedíció felszerelésének is elengedhetetlen része volt a Certina. Miura az egyik legbátrabb síelőként írta be magát a hegymászás történelmébe, mivel az expedíció alatt 8000 méterről 7000 méterre siklott le léceivel és természetesen őt is egy Certina DS kísérte.
A gyár nem hanyagolta el a gyengébb nemet sem és gyönyörű briliánsokkal díszített órákat készített a hölgyek nagy-nagy örömére és a férfiak pénztárcájának nagy bánatára. Az ékszerórák díjat nyertek az Egyesült Államokban, illetve Baden-ben. A jutalmazott modellt 138 brillkő díszítette és 16. 10 karátos volt.
A Canaris projekt-ben is a Certina vett részt. A különleges kísérletben egy legénység nélküli 350-kilogrammos hatalmas tojást úsztattak keresztül az Atlanti Óceánon, gyomrában felszerelésként egy kamerával, illetve két Certina DS-kalendárium órával vágott neki a hatalmas útnak.
1970-ben a felgyorsult világ életre hívta a Biostar órát, mely elsőként mérte az ember napi illetve havi bioritmusát. A következő öt évben izgalmasabbnál izgalmasabb modelleket dobott piacra a gyár. Így például a félelmetes pontossággal rendelkező Chronolympic-ot, vagy a karcolhatatlan Wolfram carbid-ból készült DS-DiaMaster-t, melyet a híres nehézsúlyú bokszoló, Muhammed Ali is viselt. A 70-es évek végén jelentősebb új típusok már nem kerültek piacra, mindenhol az olcsó, japán kvarcórák dominanciája volt érezhető. Az elektronika elárasztotta a világot.
A svájci órák történetében egy új fejezet kezdődött. A Certina 1983 után már a Swatch Group égisze alatt tevékenykedik, mely vállalkozást Nicolas G. Hayek hozta létre. Ez a kiváló üzletember olyan olcsó, egyszerű, divatos kvarcórákkal rukkolt elő, melyek a kor ízlésének megfeleltek, s hatalmas felvevőpiaca révén jelentős bevételt hoztak a konyhára. Megteremtődött az anyagi háttér, mely a cég mai napig tartó folyamatos fejlődését biztosította. Mára olyan patinás márkák tartoznak a Swatch Group-hoz, mint a Tissot, Rado, Longines vagy a Breguet és a Blancpain.
A fényes múlttal rendelkező Certina újra régi fényében tündökölt. Bár a márka megtorpanása a nyolcvanas évek elején végzetesnek tűnt, az ezredfordulóra betyárosan megerősödött, köszönhetően az igazi értékkel rendelkező órák iránti érdeklődés fellángolásának, illetve egy bombasztikusan jó modell, a Pilot megjelenésének.
Gyűjteményből kihagyhatatlan de hordásra is kiváló  gyönyörű Certina New Art óra  cal: 25-651 dátumos automata  szerkezettel kb az 1960-1970-es évekből szép hozzá való minőségi új Rios bőr szíjjal.
Mérete : 37mm korona nélkül.
Igazi nagyon ritka kihagyhatatlan gyűjtői  darab!!
Gyönyörű számlap szép szerelt  indexekkel szép eredeti mutatókkal. Karc mentes plexi. Szép full acél tok. Jezett saját korona. Szerkezete teszi dolgát működik . Igazi gyűjteményi darab lehet de hordásra sem utolsó ez a gyönyörű Certina óra. A képek magukért beszélnek. Mérete : 37mm korona nélkül.
Pontosság, járástartalék, megbízhatóság nem vizsgált, így erre garanciát nem tudok vállalni, ha az óra nem működik arra külön a leírásban felhívom a figyelmét
Jó licitálást, kérem tekintse meg egyéb termékeimet is, a "felhasználó további termékei" -re kattintva!
Posta: 700 forint elsőbbségi ajánlva bubis borítékban.


Jelenlegi ára: 32 500 Ft
Az aukció vége: 2019-11-03 18:21 .

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése